Düzenlediğimiz söyleşilerle sayısız defa öğrencilerle buluşturma şansı yakaladığımız "Şiir Çınarı" Fazıl Hüsnü Dağlarca'yı Kaybetmenin üzüntüsünü Bilfen Okulları olarak tüm yüreğimizle hissetmekteyiz.

Dağlarca ile Bilfen Okulları arasında kurulan gönül bağı sonucu usta şair; okulum içinde kendisiyle ilgili bir özel oda oluşturma fikrimizi, cömertçe armağan etmekten çekinmediği kişisel eşyalarıyla desteklemişti. Bu destekle kalmayıp okulumuzda gururla ev sahipliği yaptığımız bu anlamlı odaya "Dağlarca Burada" ismini de kendi vermişti.

Vefatından kısa bir süre önce açıkladığı vasiyetinde bile okulumuzun adının yer alması, aramızdaki güçlü gönül bağının bir göstergesi olmuş ve Bilfen ailesini gururlandırmıştı. Dağlarca vasiyetinde vefatından sonra kitaplarının satışından elde edilecek gelirin Bilfen'de burslu olarak okutulan öğrencilere bırakılmasını istiyordu.

Biz de Bilfen Okulları olarak Türk şiirinin ölümsüz yaratıcısı Dağlarca'nın bu isteğini bir vazife kabul edip "Bilfen&Dağlarca Bursu" adıyla başarılı ancak maddi gücü olmayan çocuklara Bilfen Eğitim Kurumları'nda eğitim görme imkanı sunuyoruz.

Burs Şartları

- Bilfen Okulları tarafından mayıs ayında yapılacak BİS Sınavı'nda başarı göstermesi.
- Ailenin maddi imkanlarının yetersiz olması.

Başvurmak için tıklayınız.