Hoşgeldiniz : Ziyaretçi
Bilfen Eğitim Teknolojileri

Bugün :

BET HAKKINDA

BET (Bilfen Eğitim Teknolojileri) Bölümü 2002 yılında Bilfen Çamlıca İlköğretim Okulunda kurulmuştur.

Amacı; özellikle ilköğretim 1-8.Sınıflar düzeyinde işlenen derslere-konulara öğrencilerin öğrenme profilleri ve dersin hedefleri dikkate alınarak eğit-bilimsel yöntemler doğrultusunda görsellik kazandırıp öğrencilerde "öğrenme"nin gerçekleşmesine destek olmaktır.

BET intanet sisteminde 2006 yılı itibariyle 300'den fazla etkileşimli ve öğrenci merkezli uygulama bulunmaktadır. BET internet sistemi ise sürekli ve düzenli olarak sınıfta işlenilen konularla bağlantılı biçimde güncellenmektedir.

BET sistemindeki uygulamalar, ilgili dersin öğretmenleri ile birlikte öğrencilerin talepleri göz önünde bulundurularak eğlenceyi bir çeşit öğrenme aracına dönüştürülerek hazırlanmaktadır. Dolayısıyla içerik, eğitim programlarıyla birebir uyumludur. Değişen veya eklenen etkinlikler yine öğretmenlerin rehberliğinde BET bölümündeki alan uzmanları (Eğitim Teknoloğu, Flash Programcısı ve İlisturatör) tarafından güncellenmektedir.

BET internet sisteminde öğrencilerin evlerinden erişerek deneyip tekrar edebileceği web tabanlı deneyler, sanal laboratuvar uygulamaları, basit düzey LMS (Learning Management System) destekli Türkçe-Matematik-Fen ve Teknoloji-Sosyal Bilgileri OKS denemeleri, oyun tabanlı etkileşimli değerlendirme uygulamaları bulunmaktadır. Web tabanlı uygulamaların sonuçları sınıf ortamında değerlendirilerek öğrencilerin akademik başarılarının kontrolü hem öğrencinin kendisi hem de öğretmeni tarafından yapılmaktadır.

BET tarafından düzenlenen ve katılınan sempozyum, konferans ve organizasyonların listesi ve etkinlikler için lütfen tıklayınız.

BET ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için hazırlanan sunumu izlemek için lütfen seçiniz. HTML - Flash

BET ile ilgili soru ve yorumlarınız için mail adresimiz : bet@bilfen.com